Sweetheart Tournament (Orangeville Tigers Girls Hockey)

PLEASE REGISTER BEFORE YOUR FIRST GAME!

MANAGER BAGS WITH YOUR GOODIES AND COUPONS FOR AROUND TOWN ARE AVAILIBLE FOR PICK UP A THE ALDER ARENA PLEASE SIGN IN AND BRING A COPY OF YOUR ROSTER TO THE REGISTRATION TABLE AT 275 ALDER STREET!


…don’t forget the labels for the game sheets!

SKILLS COMPETITION


We will be holding a Skills competition on Saturday January 25th at the Alder Red Rink located at 275 Alder Street in Orangeville

11 am Novice

1pm Atom

3pm Pewee and Bantam


Please find the form attached and bring it to Alder Rink to register your players!
 Entry forms must be submitted to the desk at Alder on Friday Jan. 24,

for your team to be eligible to participate



Atifacts for Life Photography
and
Apparel by On Spot Apparel

will be available for everyone to purchase at the Alder Rink !
Stop by for your one and only place to get tournament Memories and Photos!

CHUCK A PUCK! 


We will have a CHUCK A PUCK DURING THE SKILLS COMPETITION! BE SURE TO PURCHASE YOUR PUCKS TO HAVE THE CHANCE TO WIN A $50.00 GIFT CERTIFICATE! 


2019 Sweetheart Tournament Highlights Video

Latest News
No news articles have been submitted.
Other Recent Articles
Upcoming Events
Full CalendarSchedule for the Next 5 Days
MondayTuesdayWednesdayThursdayFriday
PHLB
7:00 PM
NORTH HALTON BLACK PANTHERS
@ BRAMPTON CANADETTES SKY BLUE
ALDER R [1]
PHLB
8:00 PM
WATERLOO RAVENS #2
@ ORANGEVILLE TIGERS GREY
ALDER R [2]
SHL
9:00 PM
ORANGEVILLE TIGERS RED
@ ORANGEVILLE 50 BLADES OF GREY
ALDER R [3]
PBB
9:00 AM
GRAND RIVER MUSTANGS
@ BURLINGTON BARRACUDAS
TEEN RA [67]
NB
9:00 AM
KITCHENER LADY RANGERS
@ GRAND RIVER MUSTANGS
ALDER R [4]
NHLA
9:00 AM
ORANGEVILLE TIGERS GREY
@ CYGHA PANTHERS RED
TONY A [31]
NB
9:30 AM
NORTH YORK STORM
@ GUELPH JR. GRYPHONS
ALDER G [18]
NHLA
9:30 AM
ORANGEVILLE TIGERS ORANGE
@ CAMBRIDGE ROADRUNNERS
TONY B [45]
PBB
10:00 AM
MISSISSAUGA HURRICANES
@ CLEARVIEW ICECATS
TEEN RA [68]
NHLA
10:00 AM
BRAMPTON CANADETTES SKY BLUE
@ COLLINGWOOD LIGHTNING
ALDER R [5]
AB
10:00 AM
OWEN SOUND ICE HAWKS
@ WALKERTON CAPITALS
TONY A [32]
NHLA
10:30 AM
OWEN SOUND ICE HAWKS
@ CYGHA ORANGE
TONY B [46]
NHLA
10:30 AM
BRAMPTON CANADETTES RED
@ CYGHA ROYAL BLUE
ALDER G [19]
AA
11:00 AM
GRAND RIVER MUSTANGS
@ ORANGEVILLE TIGERS
ALDER R [6]
AB
11:00 AM
CLEARVIEW ICECATS
@ ORANGEVILLE TIGERS
ERIN [58]
AB
11:00 AM
FLAMBOROUGH FALCONS
@ NORTH YORK STORM
TONY A [33]
PBB
11:00 AM
PETERBOROUGH ICE KATS
@ CAMBRIDGE ROADRUNNERS
TEEN RA [69]
AB
11:30 AM
MOUNT FORREST RAMS
@ WATERLOO RAVENS
TONY B [47]
NHLA
11:30 AM
CALEDON COYOTES BLACK
@ NORTH HALTON RED ROCKETS
ALDER G [20]
PBB
12:00 PM
STONEY CREEK SABRES
@ ORANGEVILLE TIGERS
TEEN RA [70]
AA
12:00 PM
TORONTO LEASIDE WILDCATS
@ HURON HEAT
ALDER R [7]
AHLB
12:00 PM
CYGHA PURPLE
@ TCDMHA REBELS
TONY A [34]
PB
12:00 PM
MOUNT FORREST RAMS
@ CLEARVIEW ICECATS
ERIN [59]
AHLB
12:30 PM
BRAMPTON CANADETTES SKY BLUE
@ ORANGEVILLE TIGERS GREY
TONY B [48]
AHLA
12:30 PM
BRAMPTON CANADETTES NAVY
@ ORANGEVILLE TIGERS ORANGE
ALDER G [21]
PHLA
1:00 PM
WALKERTON CAPITALS
@ BRAMPTON CANADETTES NAVY
TONY A [35]
PHLB
1:00 PM
TCDMHA REBELS
@ CALEDON COYOTES
TEEN RA [71]
PB
1:00 PM
OWEN SOUND ICE HAWKS
@ WEST OXFORD INFERNO
ERIN [60]
PHLA
1:00 PM
WATERLOO RAVENS #3
@ ORANGEVILLE TIGERS ORANGE
ALDER R [8]
AHLA
1:30 PM
MISSISSAUGA STINGERS
@ SUDBURY HUSKIES
ALDER G [22]
PHLA
1:30 PM
SUDBURY IRON MAIDENS
@ BARRIE BULL SHARKS
TONY B [49]
PBB
2:00 PM
BURLINGTON BARRACUDAS
@ MISSISSAUGA HURRICANES
TEEN RA [72]
PB
2:00 PM
TCDMHA REBELS
@ STRATFORD ACES
ERIN [61]
NB
2:00 PM
NORTH YORK STORM
@ KITCHENER LADY RANGERS
TONY A [36]
NHLA
2:00 PM
CYGHA PANTHERS RED
@ CAMBRIDGE ROADRUNNERS
ALDER R [9]
NHLA
2:30 PM
CYGHA ROYAL BLUE
@ ORANGEVILLE TIGERS GREY
ALDER G [23]
NB
2:30 PM
GUELPH JR. GRYPHONS
@ WHITBY WOLVES
TONY B [50]
PBB
3:00 PM
CLEARVIEW ICECATS
@ GRAND RIVER MUSTANGS
TEEN RA [73]
BHL
3:00 PM
ORANGEVILLE TIGERS ORANGE
@ ORANGEVILLE TIGERS GREY
ALDER R [10]
NHLA
3:00 PM
NORTH HALTON RED ROCKETS
@ ORANGEVILLE TIGERS ORANGE
ERIN [62]
PBB
3:00 PM
CAMBRIDGE ROADRUNNERS
@ STONEY CREEK SABRES
TONY A [37]
NHLA
3:30 PM
COLLINGWOOD LIGHTNING
@ CALEDON COYOTES BLACK
ALDER G [24]
AA
3:30 PM
TORONTO LEASIDE WILDCATS
@ ORANGEVILLE TIGERS
TONY B [51]
AHLB
4:00 PM
ORANGEVILLE TIGERS GREY
@ CYGHA PURPLE
TEEN RA [74]
AB
4:00 PM
WALKERTON CAPITALS
@ KINCARDINE KANUCKS
TONY A [38]
BHL
4:00 PM
CALEDON COYOTES
@ SUDBURY RAVENS
ALDER R [11]
NHLA
4:00 PM
OWEN SOUND ICE HAWKS
@ BRAMPTON CANADETTES SKY BLUE
ERIN [63]
AA
4:30 PM
HURON HEAT
@ GRAND RIVER MUSTANGS
TONY B [52]
AB
4:30 PM
FLAMBOROUGH FALCONS
@ OWEN SOUND ICE HAWKS
ALDER G [25]
AB
5:00 PM
ORANGEVILLE TIGERS
@ MOUNT FORREST RAMS
ALDER R [12]
AHLA
5:00 PM
ORANGEVILLE TIGERS ORANGE
@ MISSISSAUGA STINGERS
TONY A [39]
AHLB
5:00 PM
TCDMHA REBELS
@ BRAMPTON CANADETTES SKY BLUE
TEEN RA [75]
NHLA
5:00 PM
CYGHA ORANGE
@ BRAMPTON CANADETTES RED
ERIN [64]
PBB
5:30 PM
ORANGEVILLE TIGERS
@ PETERBOROUGH ICE KATS
TONY B [53]
AB
5:30 PM
WATERLOO RAVENS
@ CLEARVIEW ICECATS
ALDER G [26]
BBB
6:00 PM
ORANGEVILLE TIGERS
@ MISSISSAUGA HURRICANES
ERIN [65]
NB
6:00 PM
GRAND RIVER MUSTANGS
@ WHITBY WOLVES
TONY A [40]
PHLA
6:00 PM
BRAMPTON CANADETTES NAVY
@ WATERLOO RAVENS #3
TEEN RA [76]
BBB
6:00 PM
NORTH YORK STORM
@ GUELPH GRYPHONS
ALDER R [13]
AHLA
6:30 PM
SUDBURY HUSKIES
@ BRAMPTON CANADETTES NAVY
ALDER G [27]
PB
6:30 PM
CLEARVIEW ICECATS
@ OWEN SOUND ICE HAWKS
TONY B [54]
PHLA
7:00 PM
BARRIE BULL SHARKS
@ WALKERTON CAPITALS
ALDER R [14]
AB
7:00 PM
NORTH YORK STORM
@ KINCARDINE KANUCKS
ERIN [66]
BHL
7:00 PM
CALEDON COYOTES
@ ORANGEVILLE TIGERS GREY
TEEN RA [77]
PB
7:00 PM
WEST OXFORD INFERNO
@ TCDMHA REBELS
TONY A [41]
PHLB
7:30 PM
BRAMPTON CANADETTES SKY BLUE
@ TCDMHA REBELS
ALDER G [28]
PHLB
7:30 PM
CALEDON COYOTES
@ WATERLOO RAVENS #2
TONY B [55]
PB
8:00 PM
STRATFORD ACES
@ MOUNT FORREST RAMS
TONY A [42]
SBB
8:00 PM
NAPANEE
@ MISSISSAUGA
TEEN RA [78]
PHLA
8:00 PM
ORANGEVILLE TIGERS ORANGE
@ SUDBURY IRON MAIDENS
ALDER R [15]
BHL
8:30 PM
SUDBURY RAVENS
@ ORANGEVILLE TIGERS ORANGE
ALDER G [29]
PHLB
8:30 PM
ORANGEVILLE TIGERS GREY
@ NORTH HALTON BLACK PANTHERS
TONY B [56]
BBB
9:00 PM
NORTH YORK STORM
@ ORANGEVILLE TIGERS
TONY A [43]
BBB
9:00 PM
GUELPH GRYPHONS
@ MISSISSAUGA HURRICANES
ALDER R [16]
SBB
9:30 PM
BRAMPTON CANADETTES
@ TIMMINS VIPERS
ALDER G [30]
SBB
9:30 PM
NORTH SIMCOE
@ SCARBOROUGH SHARKS
TONY B [57]
SBB
9:30 PM
ST. MARY'S STORM
@ TORONTO ICEBREAKERS
TEEN RA [79]
SHL
10:00 PM
NORTH HALTON TWISTERS
@ ORANGEVILLE TIGERS RED
ALDER R [17]
SHL
10:00 PM
ORANGEVILLE 50 BLADES OF GREY
@ ORANGEVILLE SWEET CLEMENTINES
TONY A [44]
Current Tournament
Click to view full-size image
Upcoming Games
  • PEEWEE HOUSE LEAGUE - POOL B
    Thu
    Jan 23
    7:00 PM
    NORTH HALTON BLACK PANTHERS
    @BRAMPTON CANADETTES SKY BLUE
    ALDER RED
  • PEEWEE HOUSE LEAGUE - POOL B
    Thu
    Jan 23
    8:00 PM
    WATERLOO RAVENS #2
    @ORANGEVILLE TIGERS GREY
    ALDER RED
  • SENIOR HOUSE LEAGUE - POOL A
    Thu
    Jan 23
    9:00 PM
    ORANGEVILLE TIGERS RED
    @ORANGEVILLE 50 BLADES OF GREY
    ALDER RED
  • PEEWEE BB - POOL B
    Fri
    Jan 24
    9:00 AM
    GRAND RIVER MUSTANGS
    @BURLINGTON BARRACUDAS
    TEEN RANCH
  • NOVICE B - POOL A
    Fri
    Jan 24
    9:00 AM
    KITCHENER LADY RANGERS
    @GRAND RIVER MUSTANGS
    ALDER RED
  • NOVICE HOUSE LEAGUE - POOL A
    Fri
    Jan 24
    9:00 AM
    ORANGEVILLE TIGERS GREY
    @CYGHA PANTHERS RED
    TONY ROSE A
Colours Legend
  • NOVICE HOUSE LEAGUE
    POOL A
  • NOVICE B
    POOL A
  • ATOM HOUSE LEAGUE
    POOL A
    POOL B
    ELIMINATION
  • ATOM B
    POOL A
    POOL B
    ELIMINATION
  • ATOM A
    POOL A
    ELIMINATION
  • PEEWEE HOUSE LEAGUE
    POOL A
    POOL B
    ELIMINATION
  • PEEWEE B
    POOL A
    ELIMINATION
  • PEEWEE BB
    POOL A
    POOL B
    ELIMINATION
  • BANTAM HOUSE LEAGUE
    POOL A
    ELIMINATION
  • BANTAM BB
    POOL A
    ELIMINATION
  • SENIOR HOUSE LEAGUE
    POOL A
    ELIMINATION
  • SENIOR BB
    POOL A
    POOL B
    ELIMINATION
Printed from orangevilletigers.com on Monday, January 20, 2020 at 5:07 PM