Organization Calendar (Orangeville Tigers Girls Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevFeb 23, 2020-Mar 07, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 23Feb 24Feb 25Feb 26Feb 27Feb 28Feb 29
TYK7
Tyke 7 Timbits Orange
9:30 AM
@ Caledon 1 Burgundy
Caledon East (1) [NOV7-PO-006]
Atom B
10:15 AM
@ Brampton Canadettes
Atom A
1:45 PM
@ North Simcoe Capitals
NOV8
Novice 8 Timbits Grey
2:00 PM
vs. Caledon 1 Burgundy
Peewee BB
2:15 PM
@ North Halton Twisters
Mold-Masters SportsPlex [OWHA-Playdowns]
NOV8
Novice 8 Timbits Orange
3:00 PM
vs. Brampton 3 Red
ATO
McAtom Grey
4:00 PM
vs. Brampton 1 Navy
BAN
Quesada Orange
5:00 PM
vs. Caledon 2 Black
Midget B
5:15 PM
vs. North York Storm
PW
Teen Ranch Grey
6:00 PM
vs. Brampton 1 Navy
MID
Johnny's Pizza Orange
6:15 PM
@ North Halton 3 Teal
MMSP (C) [MID-PO-010]
Peewee BB
7:30 PM
@ Guelph Gryphons
MID
Johnny's Pizza Orange
8:00 PM
vs. Caledon 1 Burgundy
Tony Rose - Rink A [MID-PO-012]
MID
Boston Pizza Grey
9:00 PM
vs. North Halton 2 Red
Tony Rose - Rink A [MID-PO-007]
Atom A
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Tyke 6
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom B
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam BB
7:30 PM
vs. Mount Forest Rams
Midget BB
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Midget B
9:30 PM
@ Caledon Coyotes
Novice 8
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom House League
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Atom A
7:00 PM
vs. Caledon Coyotes
PeeWee House League
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Peewee BB
7:45 PM
@ Mississauga Chiefs
Iceland [LLFHL Playoffs R2G2]
Bantam House League
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Midget BB
9:00 PM
@ Guelph Gryphons
Atom A
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom B
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom DS
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Midget BB
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Midget B
9:00 PM
vs. North Halton Twisters
Atom A
7:30 PM
vs. Guelph Gryphons
SEN
RBC Yellow
8:30 PM
vs. SEN - Arthurs Fuel Blue
Midget B
9:00 PM
@ Grand River Mustangs
SEN
Toppers Pizza Green
9:30 PM
vs. SEN - Gauthier Crew Red
SEN
Orangeville Animal Hospital White
10:30 PM
vs. SEN - Universal Rental Black
NOV8
Novice 8 Timbits Orange
9:00 AM
@ Brampton 1 Navy
Century Gardens (1) [NOV8-PO-008]
Fundamentals 4 & 5
11:00 AM-12:00 PM
Practice
TYK6
Tyke 6 Timbits Orange
12:00 PM
vs. Brampton Tyke 2 Sky
TYK6
Tyke 6 Timbits Grey
12:00 PM
vs. Brampton Tyke 1 Navy
Atom B
1:00 PM
vs. North Halton Twisters
TYK7
Tyke 7 Timbits Grey
1:00 PM
vs. Caledon 1 Burgundy
TYK7
Tyke 7 Timbits Green
1:00 PM
vs. TYK7 - Tyke 7 Timbits Orange
Peewee BB
2:00 PM
vs. Mississauga Chiefs
Tony Rose - Rink A [LLFHL Playoffs R2G3]
Atom A
3:00 PM
@ North Halton Twisters
Midget BB
5:00 PM
vs. Guelph Gryphons
Atom DS
6:45 PM
@ Aurora Panthers
Mar 01Mar 02Mar 03Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07
Peewee BB
1:00 PM
@ Grand River Mustangs
Fergus Arena Pad A [OWHA-Playdowns]
NOV8
Novice 8 Timbits Grey
2:00 PM
vs. Brampton 3 Red
BAN
Quesada Orange
2:30 PM
@ Vaughan 1 Red
Sports Village (B) [BTM-PO-013]
ATO
McAtom Grey
3:00 PM
vs. ATO - McAtom Orange
PW
Teen Ranch Grey
4:00 PM
vs. PW - Core Restore Physiotherapy Orange
Atom B
4:30 PM
@ North Halton Twisters
BAN
The Gould Team Grey
5:00 PM
vs. Caledon 1 Burgundy
Atom A
6:00 PM
vs. North Simcoe Capitals
MID
Johnny's Pizza Orange
8:00 PM
vs. MID - Boston Pizza Grey
Tony Rose - Rink A [MID-PO-016]
Atom A
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Tyke 7
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam BB
7:00 PM
vs. Guelph Gryphons
Peewee BB
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget BB
8:00 PM
vs. Guelph Gryphons
Midget B
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice 8
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom House League
6:30 PM-7:30 PM
Practice
PeeWee House League
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Bantam House League
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Atom A
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Peewee BB
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Bantam BB
7:30 PM
@ Mount Forest Rams
Mount Forest [OWHA-Playdowns]
Midget B
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget BB
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Peewee BB
7:30 PM
vs. North Halton Twisters
Alder Green [OWHA-Playdowns]
SEN
Dairy Queen Orange
8:30 PM
vs. SEN - Toppers Pizza Green
SEN
Universal Rental Black
9:30 PM
vs. SEN - RBC Yellow
SEN
Arthurs Fuel Blue
10:30 PM
vs. SEN - Gauthier Crew Red
TYK6
Tyke 6 Timbits Orange
9:00 AM
@ Brampton Tyke 1 Navy
TYK6
Tyke 6 Timbits Grey
9:00 AM
@ Brampton Tyke 2 Sky
NOV8
Novice 8 Timbits Orange
10:00 AM
@ Brampton 2 Sky
Century Gardens (1) [NOV8-PO-011]
Fundamentals 4 & 5
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Tyke 6
12:00 PM-1:00 PM
Practice
NOV8
Novice 8 Timbits Grey
12:00 PM
@ Brampton 1 Navy
Century Gardens (1) [NOV8-PO-013]
ATO
McAtom Orange
1:00 PM
vs. Caledon 1 Burgundy
Tony Rose - Rink A [ATM-PO-003]
TYK7
Tyke 7 Timbits Orange
1:00 PM
vs. Caledon 1 Burgundy
BAN
Quesada Orange
1:00 PM
@ Brampton 1 Navy
Century Gardens (1) [BTM-PO-015]
TYK7
Tyke 7 Timbits Green
1:00 PM
vs. TYK7 - Tyke 7 Timbits Grey
Atom B
2:00 PM
vs. Guelph Gryphons
Bantam BB
3:00 PM
vs. Brampton Canadettes
Tony Rose - Rink A [OWHA-Playdowns]
Midget B
4:00 PM
vs. Mount Forest Rams
Peewee BB
5:00 PM
vs. Grand River Mustangs
Midget BB
5:00 PM
vs. Guelph Gryphons
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from orangevilletigers.com on Saturday, February 29, 2020 at 2:32 AM