Sweetheart Tournament (Orangeville Tigers Girls Hockey)

JAN 25 - 27, 2019
4 GAMES / SKILLS COMPETITION

OPENING CEREMONIES
FRIDAY 

2019 SKILLS SCHEDULE

NOVICE  SAT 11AM - 12PM ALDER ARENA
ATOM  SAT 1PM - 2PM ALDER ARENA
PEEWEE/BANTAM  SAT 3PM - 4PM ALDER ARENA

News ArchiveLatest News
Click to view full-size image
Submitted By Derek Foulger on Friday, January 11, 2019 (435 views)
The Schedule for the 2019 Sweetheart Tournament has been posted!
Other Recent Articles
Upcoming Events
Full CalendarSchedule for the Next 5 Days
WednesdayThursdayFridaySaturdaySunday
AHLA
7:00 PM
ORANGEVILLE ORANGE
@ CALEDON COYOTES BLACK
ALDER R [51]
PBB
8:00 PM
ORANGEVILLE TIGERS
@ AURORA PANTHERS
ALDER R [75]
SHL
9:00 PM
ORANGEVILLE - RED
@ ORANGEVILLE - BLUE
ALDER R [171]
AB
9:00 AM
NORTH YORK STORM
@ CALEDON COYOTES
TEEN RA [37]
NHLA
9:00 AM
BRAMPTON BULLDOGS NAVY BLUE
@ AURORA GOLDEN STARS
ALDER R [1]
NHLB
9:00 AM
MISSISSAUGA GOLDEN EAGLES
@ ORANGEVILLE GREY
TONY A [7]
NHLC
9:30 AM
CALEDON COYOTES BURGUNDY
@ ORANGEVILLE ORANGE
TONY B [13]
NHLA
9:30 AM
COLLINGWOOD LIGHTNING
@ ORANGEVILLE SKY BLUE
ALDER G [2]
NHLB
10:00 AM
BRAMPTON RED ROCKETS
@ AURORA GREEN
TONY A [8]
AB
10:00 AM
BRAMPTON CANADETTES
@ BARRIE SHARKS
TEEN RA [38]
NHLD
10:00 AM
AURORA TEAM RED
@ BARRIE ORANGE
ALDER R [19]
AHLB
10:30 AM
ORANGEVILLE MCGREEN
@ BARRIE PANTHERS
ALDER G [61]
AHLB
10:30 AM
TCDMHA REBELS - CHATSWORTH
@ CALEDON COYOTES BURGUNDY
TONY B [62]
AHLA
11:00 AM
OWEN SOUND ICE HAWKS
@ CALEDON COYOTES BLACK
TONY A [53]
AB
11:00 AM
MOUNT FOREST RAMS
@ GEORGINA GOLDEN HAWKS
TEEN RA [39]
AHLA
11:00 AM
BARRIE GREEN GATORS
@ ORANGEVILLE ORANGE
ALDER R [52]
PHLB
11:30 AM
TCDMHA
@ ORANGEVILLE ANIMAL HOSPITAL
TONY B [111]
PHLA
11:30 AM
CALEDON AMSTEL
@ BARRIE WHITE
ALDER G [105]
PBB
12:00 PM
AURORA PANTHERS
@ NORTH YORK STORM
ERIN [78]
PHLB
12:00 PM
MOUNT FOREST RAMS
@ MISISSAUGA CHIEFS GOLD
TONY A [112]
PBB
12:00 PM
CLARINGTON FLAMES
@ ORANGEVILLE TIGERS
TEEN RA [76]
PBB
12:00 PM
GRAND RIVER MUSTANGS
@ STONEY CREEK
ALDER R [77]
NHLC
12:30 PM
AURORA PURPLE PANTHERS
@ OAKVILLE HORNETS BLUE HAWKS
ALDER G [14]
NHLD
12:30 PM
BRAMPTON SKY BLUE
@ MISSISSAUGA WHITE WOLVES
TONY B [20]
NHLA
1:00 PM
COLLINGWOOD LIGHTNING
@ BRAMPTON BULLDOGS NAVY BLUE
ALDER R [4]
PC
1:00 PM
SAUGEEN SHORES STORM
@ MITCHELL METEORS
TEEN RA [97]
NHLA
1:00 PM
ORANGEVILLE SKY BLUE
@ AURORA GOLDEN STARS
TONY A [3]
PBB
1:00 PM
NAPANEE CRUNCH
@ SMITH FALLS CUBS
ERIN [79]
NHLB
1:30 PM
AURORA GREEN
@ ORANGEVILLE GREY
TONY B [9]
NHLB
1:30 PM
MISSISSAUGA GOLDEN EAGLES
@ BRAMPTON RED ROCKETS
ALDER G [10]
PC
2:00 PM
RUSSELL COYOTES
@ LAMBETH LANCERS
TEEN RA [98]
AHLB
2:00 PM
ORANGEVILLE MCGREEN
@ TCDMHA REBELS - CHATSWORTH
ERIN [64]
AB
2:00 PM
BARRIE SHARKS
@ MOUNT FOREST RAMS
TONY A [40]
AHLB
2:00 PM
BARRIE PANTHERS
@ SAUGEEN SHORES STORM
ALDER R [63]
AHLA
2:30 PM
BARRIE GREEN GATORS
@ SUDBURY THUNDER
ALDER G [54]
AB
2:30 PM
GEORGINA GOLDEN HAWKS
@ NORTH YORK STORM
TONY B [41]
PHLA
3:00 PM
BARRIE WHITE
@ CLARINGTON FLAMES
ALDER R [107]
AB
3:00 PM
CALEDON COYOTES
@ BRAMPTON CANADETTES
ERIN [42]
BHL
3:00 PM
Orangeville Johnny's Pizza
@ Caledon Coyotes Burgundy
TEEN RA [137]
PHLA
3:00 PM
CALEDON AMSTEL
@ MISSISSAUGA CHIEFS WHITE
TONY A [106]
PHLB
3:30 PM
ORANGEVILLE ANIMAL HOSPITAL
@ MOUNT FOREST RAMS
TONY B [114]
PHLB
3:30 PM
MISISSAUGA CHIEFS GOLD
@ TCDMHA
ALDER G [113]
BB
4:00 PM
NIAGARA FALLS RAPIDS
@ GRAND RIVER MUSTANGS
ALDER R [123]
BB
4:00 PM
NORTH HALTON TWISTERS
@ ORANGEVILLE TIGERS
TEEN RA [124]
BHL
4:00 PM
Mississauga White #2
@ Barrie - Blue
ERIN [138]
BB
4:00 PM
ST. CATHARINES BROCK JR. BADGERS
@ ILDERTON JETS
TONY A [125]
NHLC
4:30 PM
CALEDON COYOTES BURGUNDY
@ AURORA PURPLE PANTHERS
ALDER G [15]
NHLD
4:30 PM
MISSISSAUGA WHITE WOLVES
@ AURORA TEAM RED
TONY B [21]
PBB
5:00 PM
AURORA PANTHERS
@ CLARINGTON FLAMES
TEEN RA [80]
BHL
5:00 PM
Orangeville Dairy Queen
@ Brampton - Navy
ERIN [139]
SBBA
5:00 PM
OWEN SOUND ICE HAWKS
@ ORANGEVILLE TIGERS
TONY A [159]
NHLC
5:00 PM
ORANGEVILLE ORANGE
@ OAKVILLE HORNETS BLUE HAWKS
ALDER R [16]
NHLD
5:30 PM
BARRIE ORANGE
@ BRAMPTON SKY BLUE
TONY B [22]
SHL
5:30 PM
GEORGETOWN RED
@ ORANGEVILLE BENDERS - ORANGE
ALDER G [172]
SBBA
6:00 PM
ENNISMORE EAGLES
@ CLEARVIEW ICE CATS
TONY A [160]
AHLA
6:00 PM
SUDBURY THUNDER
@ OWEN SOUND ICE HAWKS
ERIN [55]
PBB
6:00 PM
SMITH FALLS CUBS
@ ORANGEVILLE TIGERS
ALDER R [81]
PHLA
6:00 PM
MISSISSAUGA CHIEFS WHITE
@ CLARINGTON FLAMES
TEEN RA [108]
PBB
6:30 PM
NORTH YORK STORM
@ NAPANEE CRUNCH
ALDER G [82]
AHLB
6:30 PM
SAUGEEN SHORES STORM
@ CALEDON COYOTES BURGUNDY
TONY B [65]
SHL
7:00 PM
BRAMPTON
@ ORANGEVILLE - RED
ERIN [173]
BB
7:00 PM
ILDERTON JETS
@ NORTH HALTON TWISTERS
TEEN RA [126]
PBB
7:00 PM
COLD CREEK COMETS
@ GRAND RIVER MUSTANGS
TONY A [83]
BB
7:30 PM
ORANGEVILLE TIGERS
@ NIAGARA FALLS RAPIDS
ALDER G [127]
PC
7:30 PM
MITCHELL METEORS
@ RUSSELL COYOTES
TONY B [99]
PC
8:00 PM
LAMBETH LANCERS
@ SAUGEEN SHORES STORM
TONY A [100]
BB
8:00 PM
GRAND RIVER MUSTANGS
@ ST. CATHARINES BROCK JR. BADGERS
TEEN RA [128]
BHL
8:30 PM
Barrie - Blue
@ Orangeville Dairy Queen
ALDER R [140]
BHL
8:30 PM
Brampton - Navy
@ Orangeville Johnny's Pizza
ALDER G [141]
SBBB
8:30 PM
MISSISSAUGA CHIEFS
@ POINT EDWARD
TONY B [151]
SBBA
9:00 PM
ORANGEVILLE TIGERS
@ WATERLOO RAVENS
TONY A [161]
BHL
9:00 PM
Caledon Coyotes Burgundy
@ Mississauga White #2
TEEN RA [142]
SBBB
9:30 PM
WATERLOO RAVENS
@ TIMMINS VIPERS
ALDER R [152]
SBBA
9:30 PM
CLEARVIEW ICE CATS
@ OWEN SOUND ICE HAWKS
ALDER G [162]
SHL
9:30 PM
ORANGEVILLE BENDERS - ORANGE
@ ORANGEVILLE - BLUE
TONY B [174]
SHL
10:00 PM
ORANGEVILLE - RED
@ GEORGETOWN RED
TONY A [175]
NHLA
7:30 AM
BRAMPTON BULLDOGS NAVY BLUE
@ ORANGEVILLE SKY BLUE
TONY B [5]
NHLD
7:30 AM
BARRIE ORANGE
@ MISSISSAUGA WHITE WOLVES
ALDER G [23]
NHLB
8:00 AM
ORANGEVILLE GREY
@ BRAMPTON RED ROCKETS
ALDER R [11]
NHLC
8:00 AM
OAKVILLE HORNETS BLUE HAWKS
@ CALEDON COYOTES BURGUNDY
TONY A [17]
PBB
8:00 AM
GRAND RIVER MUSTANGS
@ NAPANEE CRUNCH
TEEN RA [84]
NHLA
8:30 AM
AURORA GOLDEN STARS
@ COLLINGWOOD LIGHTNING
TONY B [6]
NHLD
8:30 AM
AURORA TEAM RED
@ BRAMPTON SKY BLUE
ALDER G [24]
NHLC
9:00 AM
AURORA PURPLE PANTHERS
@ ORANGEVILLE ORANGE
TONY A [18]
NHLB
9:00 AM
AURORA GREEN
@ MISSISSAUGA GOLDEN EAGLES
ALDER R [12]
PBB
9:00 AM
SMITH FALLS CUBS
@ NORTH YORK STORM
TEEN RA [85]
AHLA
9:30 AM
SUDBURY THUNDER
@ ORANGEVILLE ORANGE
TONY B [56]
AHLB
9:30 AM
CALEDON COYOTES BURGUNDY
@ ORANGEVILLE MCGREEN
ALDER G [66]
PBB
10:00 AM
STONEY CREEK
@ COLD CREEK COMETS
TEEN RA [86]
PHLB
10:00 AM
MISISSAUGA CHIEFS GOLD
@ ORANGEVILLE ANIMAL HOSPITAL
ERIN [115]
AHLB
10:00 AM
TCDMHA REBELS - CHATSWORTH
@ SAUGEEN SHORES STORM
ALDER R [67]
AHLA
10:00 AM
CALEDON COYOTES BLACK
@ BARRIE GREEN GATORS
TONY A [57]
AB
10:30 AM
NORTH YORK STORM
@ BARRIE SHARKS
ALDER G [43]
AB
10:30 AM
BRAMPTON CANADETTES
@ GEORGINA GOLDEN HAWKS
TONY B [44]
AB
11:00 AM
MOUNT FOREST RAMS
@ CALEDON COYOTES
TONY A [45]
BHL
11:00 AM
Orangeville Johnny's Pizza
@ Barrie - Blue
TEEN RA [143]
PHLB
11:00 AM
TCDMHA
@ MOUNT FOREST RAMS
ERIN [116]
PHLA
11:30 AM
MISSISSAUGA CHIEFS WHITE
@ BARRIE WHITE
TONY B [109]
PC
11:30 AM
MITCHELL METEORS
@ LAMBETH LANCERS
ALDER G [101]
PHLA
12:00 PM
CLARINGTON FLAMES
@ CALEDON AMSTEL
TONY A [110]
PC
12:00 PM
SAUGEEN SHORES STORM
@ RUSSELL COYOTES
ALDER R [102]
BHL
12:00 PM
Mississauga White #2
@ Brampton - Navy
TEEN RA [144]
BB
12:30 PM
NORTH HALTON TWISTERS
@ GRAND RIVER MUSTANGS
TONY B [130]
BB
12:30 PM
NIAGARA FALLS RAPIDS
@ ILDERTON JETS
ALDER G [129]
BB
1:00 PM
ST. CATHARINES BROCK JR. BADGERS
@ ORANGEVILLE TIGERS
TONY A [131]
BHL
1:00 PM
Orangeville Dairy Queen
@ Caledon Coyotes Burgundy
TEEN RA [145]
ELIM
1:30 PM
4th Place Pool D
@ 3rd Place Pool B
TONY B [26]
ELIM
1:30 PM
4th Place Pool C
@ 3rd Place Pool A
ALDER G [25]
SBBB
2:00 PM
TIMMINS VIPERS
@ MISSISSAUGA CHIEFS
TEEN RA [153]
ELIM
2:00 PM
4th Place Pool A
@ 3rd Place Pool C
TONY A [27]
SBBA
2:00 PM
WATERLOO RAVENS
@ ENNISMORE EAGLES
ERIN [163]
ELIM
2:30 PM
2nd Place Pool A
@ 1st Place Pool C
TONY B [29]
ELIM
2:30 PM
2nd Place Pool B
@ 1st Place Pool D
ALDER G [30]
ELIM
3:00 PM
2nd Place Pool C
@ 1st Place Pool A
TONY A [31]
SBBB
3:00 PM
POINT EDWARD
@ WATERLOO RAVENS
TEEN RA [154]
SBBA
3:00 PM
ORANGEVILLE TIGERS
@ CLEARVIEW ICE CATS
ERIN [164]
AHLA
3:30 PM
CALEDON COYOTES BLACK
@ SUDBURY THUNDER
ALDER G [58]
AHLA
3:30 PM
OWEN SOUND ICE HAWKS
@ BARRIE GREEN GATORS
TONY B [59]
AHLB
4:00 PM
CALEDON COYOTES BURGUNDY
@ BARRIE PANTHERS
TONY A [68]
SHL
4:00 PM
ORANGEVILLE - BLUE
@ GEORGETOWN RED
TEEN RA [177]
ELIM
4:00 PM
2nd Place Pool D
@ 1st Place Pool B
ALDER R [32]
SHL
4:00 PM
BRAMPTON
@ ORANGEVILLE BENDERS - ORANGE
ERIN [176]
AHLB
4:30 PM
SAUGEEN SHORES STORM
@ ORANGEVILLE MCGREEN
ALDER G [69]
PBB
4:30 PM
STONEY CREEK
@ SMITH FALLS CUBS
TONY B [87]
PBB
5:00 PM
NAPANEE CRUNCH
@ CLARINGTON FLAMES
TONY A [88]
ELIM
5:00 PM
4th Place Pool B
@ 3rd Place Pool D
ALDER R [28]
BHL
5:30 PM
6th Place
@ 5th Place
TEEN RA [146]
ELIM
5:30 PM
4th Pool B
@ 3rd Pool A
ALDER G [117]
ELIM
5:30 PM
4th Pool A
@ 3rd Pool B
TONY B [118]
ELIM
6:00 PM
4th Place
@ 1st Place
ALDER R [147]
AB
6:00 PM
6th Place
@ 5th Place
ERIN [46]
PBB
6:00 PM
NORTH YORK STORM
@ COLD CREEK COMETS
TONY A [89]
ELIM
6:30 PM
3rd Place
@ 2nd Place
ALDER G [148]
ELIM
6:30 PM
4th Place
@ 1st Place
TONY B [133]
AHLA
6:30 PM
ORANGEVILLE ORANGE
@ OWEN SOUND ICE HAWKS
TEEN RA [60]
ELIM
7:00 PM
2nd Place
@ 1st Place
ALDER R [104]
ELIM
7:00 PM
3rd Place
@ 2nd Place
TONY A [134]
AHLB
7:00 PM
BARRIE PANTHERS
@ TCDMHA REBELS - CHATSWORTH
ERIN [70]
SBBA
7:30 PM
OWEN SOUND ICE HAWKS
@ ENNISMORE EAGLES
TEEN RA [165]
ELIM
7:30 PM
4th Place
@ 3rd Place
TONY B [103]
PBB
7:30 PM
ORANGEVILLE TIGERS
@ STONEY CREEK
ALDER G [90]
SBBA
8:00 PM
CLEARVIEW ICE CATS
@ WATERLOO RAVENS
ERIN [166]
SBBB
8:00 PM
TIMMINS VIPERS
@ POINT EDWARD
TONY A [155]
BB
8:15 PM
6th Place
@ 5th Place
ALDER R [132]
PBB
8:30 PM
CLARINGTON FLAMES
@ GRAND RIVER MUSTANGS
ALDER G [91]
SHL
8:30 PM
ORANGEVILLE BENDERS - ORANGE
@ ORANGEVILLE - RED
TONY B [178]
SHL
9:15 PM
GEORGETOWN RED
@ BRAMPTON
TONY A [179]
SBBB
9:15 PM
WATERLOO RAVENS
@ MISSISSAUGA CHIEFS
ALDER R [156]
SBBA
8:00 AM
ENNISMORE EAGLES
@ ORANGEVILLE TIGERS
TEEN RA [167]
SHL
8:00 AM
ORANGEVILLE - BLUE
@ BRAMPTON
ALDER R [180]
PBB
8:00 AM
COLD CREEK COMETS
@ AURORA PANTHERS
TONY A [92]
ELIM
8:30 AM
Winner Game #31
@ Winner Game #32
TONY B [34]
ELIM
8:30 AM
Winner Game #29
@ Winner Game #30
ALDER G [33]
ELIM
9:00 AM
2nd Pool B
@ 1st Pool A
TONY A [119]
ELIM
9:00 AM
4th Place
@ 1st Place
ERIN [47]
ELIM
9:00 AM
2nd Pool A
@ 1st Pool B
ALDER R [120]
SBBA
9:15 AM
WATERLOO RAVENS
@ OWEN SOUND ICE HAWKS
TEEN RA [168]
ELIM
9:30 AM
2nd Pool B
@ 1st Pool A
ALDER G [71]
ELIM
9:30 AM
2nd Pool A
@ 1st Pool B
TONY B [72]
ELIM
10:00 AM
3rd Place
@ 2nd Place
ERIN [48]
ELIM
10:00 AM
Winner Game #134
@ Winner Game #133
ALDER R [136]
ELIM
10:00 AM
Winner Game #148
@ Winner Game #147
TONY A [150]
ELIM
10:30 AM
Loser Game #147
@ Loser Game #148
TEEN RA [149]
ELIM
10:30 AM
1st Place
@ 2nd Place
ALDER G [158]
ELIM
11:15 AM
1st Place
@ 2nd Place
ALDER R [182]
ELIM
11:15 AM
4th Place Overall
@ 1st Place Overall
TONY A [93]
ELIM
11:15 AM
3rd Place
@ 4th Place
ERIN [157]
ELIM
11:30 AM
3rd Place Overall
@ 2nd Place Overall
TONY B [94]
ELIM
11:30 AM
3rd Place
@ 4th Place
TEEN RA [181]
ELIM
11:45 AM
Winner Game #34
@ Winner Game #33
ALDER G [36]
ELIM
12:15 PM
1st Place
@ 2nd Place
TONY A [170]
ELIM
12:30 PM
3rd Place
@ 4th Place
ERIN [169]
ELIM
12:30 PM
Loser Game #133
@ Loser Game #134
TEEN RA [135]
ELIM
12:30 PM
Loser Game #71
@ Loser Game #72
TONY B [73]
ELIM
12:30 PM
Loser Game #33
@ Loser Game #34
ALDER R [35]
ELIM
1:00 PM
Loser Game #119
@ Loser Game #120
ALDER G [121]
ELIM
1:30 PM
Winner Game #72
@ Winner Game #71
TONY A [74]
ELIM
1:45 PM
Winner Game #120
@ Winner Game #119
ALDER R [122]
ELIM
2:15 PM
Loser Game #47
@ Loser Game #48
ALDER G [49]
ELIM
2:45 PM
Winner Game #48
@ Winner Game #47
TONY A [50]
ELIM
3:00 PM
Winner Game #94
@ Winner Game #93
ALDER R [96]
ELIM
3:30 PM
Loser Game #93
@ Loser Game #94
ALDER G [95]
Current Tournament
Click to view full-size image
Upcoming Games
  • ATOM HOUSE LEAGUE - POOL A
    Thu
    Jan 24
    7:00 PM
    ORANGEVILLE ORANGE
    @CALEDON COYOTES BLACK
    ALDER RED
  • PEEWEE BB - POOL A
    Thu
    Jan 24
    8:00 PM
    ORANGEVILLE TIGERS
    @AURORA PANTHERS
    ALDER RED
  • SENIOR HOUSE LEAGUE - POOL A
    Thu
    Jan 24
    9:00 PM
    ORANGEVILLE - RED
    @ORANGEVILLE - BLUE
    ALDER RED
  • ATOM B - POOL A
    Fri
    Jan 25
    9:00 AM
    NORTH YORK STORM
    @CALEDON COYOTES
    TEEN RANCH
  • NOVICE HOUSE LEAGUE - POOL A
    Fri
    Jan 25
    9:00 AM
    BRAMPTON BULLDOGS NAVY BLUE
    @AURORA GOLDEN STARS
    ALDER RED
  • NOVICE HOUSE LEAGUE - POOL B
    Fri
    Jan 25
    9:00 AM
    MISSISSAUGA GOLDEN EAGLES
    @ORANGEVILLE GREY
    TONY ROSE A
Tweets
Colours Legend
  • NOVICE HOUSE LEAGUE
    POOL A
    POOL B
    POOL C
    POOL D
    ELIMINATION
  • ATOM HOUSE LEAGUE
    POOL A
    POOL B
    ELIMINATION
  • ATOM B
    POOL A
    ELIMINATION
  • PEEWEE HOUSE LEAGUE
    POOL A
    POOL B
    ELIMINATION
  • PEEWEE C
    POOL A
    ELIMINATION
  • PEEWEE BB
    POOL A
    ELIMINATION
  • BANTAM HOUSE LEAGUE
    POOL A
    ELIMINATION
  • BANTAM B
    POOL A
    ELIMINATION
  • SENIOR HOUSE LEAGUE
    POOL A
    ELIMINATION
  • SENIOR BB A
    POOL A
    ELIIMINATION
  • SENIOR BB B
    POOL A
    ELIMINATION
Printed from orangevilletigers.com on Wednesday, January 23, 2019 at 7:46 PM