Tournament Calendar, Sweetheart Tournament (Orangeville Tigers Girls Hockey)

PrintTournament Calendar
Jan 20, 2019-Feb 09, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25Jan 26
AHLA
7:00 PM
ORANGEVILLE ORANGE
@ CALEDON COYOTES BLACK
ALDER R [51]
PBB
8:00 PM
ORANGEVILLE TIGERS
@ AURORA PANTHERS
ALDER R [75]
SHL
9:00 PM
ORANGEVILLE - RED
@ ORANGEVILLE - BLUE
ALDER R [171]
AB
9:00 AM
NORTH YORK STORM
@ CALEDON COYOTES
TEEN RA [37]
NHLA
9:00 AM
BRAMPTON BULLDOGS NAVY BLUE
@ AURORA GOLDEN STARS
ALDER R [1]
NHLB
9:00 AM
MISSISSAUGA GOLDEN EAGLES
@ ORANGEVILLE GREY
TONY A [7]
NHLC
9:30 AM
CALEDON COYOTES BURGUNDY
@ ORANGEVILLE ORANGE
TONY B [13]
NHLA
9:30 AM
COLLINGWOOD LIGHTNING
@ ORANGEVILLE SKY BLUE
ALDER G [2]
NHLB
10:00 AM
BRAMPTON RED ROCKETS
@ AURORA GREEN
TONY A [8]
AB
10:00 AM
BRAMPTON CANADETTES
@ BARRIE SHARKS
TEEN RA [38]
NHLD
10:00 AM
AURORA TEAM RED
@ BARRIE ORANGE
ALDER R [19]
AHLB
10:30 AM
ORANGEVILLE MCGREEN
@ BARRIE PANTHERS
ALDER G [61]
AHLB
10:30 AM
TCDMHA REBELS - CHATSWORTH
@ CALEDON COYOTES BURGUNDY
TONY B [62]
AHLA
11:00 AM
OWEN SOUND ICE HAWKS
@ CALEDON COYOTES BLACK
TONY A [53]
AB
11:00 AM
MOUNT FOREST RAMS
@ GEORGINA GOLDEN HAWKS
TEEN RA [39]
AHLA
11:00 AM
BARRIE GREEN GATORS
@ ORANGEVILLE ORANGE
ALDER R [52]
PHLB
11:30 AM
TCDMHA
@ ORANGEVILLE ANIMAL HOSPITAL
TONY B [111]
PHLA
11:30 AM
CALEDON AMSTEL
@ BARRIE WHITE
ALDER G [105]
PBB
12:00 PM
AURORA PANTHERS
@ NORTH YORK STORM
ERIN [78]
PHLB
12:00 PM
MOUNT FOREST RAMS
@ MISISSAUGA CHIEFS GOLD
TONY A [112]
PBB
12:00 PM
CLARINGTON FLAMES
@ ORANGEVILLE TIGERS
TEEN RA [76]
PBB
12:00 PM
GRAND RIVER MUSTANGS
@ STONEY CREEK
ALDER R [77]
NHLC
12:30 PM
AURORA PURPLE PANTHERS
@ OAKVILLE HORNETS BLUE HAWKS
ALDER G [14]
NHLD
12:30 PM
BRAMPTON SKY BLUE
@ MISSISSAUGA WHITE WOLVES
TONY B [20]
NHLA
1:00 PM
COLLINGWOOD LIGHTNING
@ BRAMPTON BULLDOGS NAVY BLUE
ALDER R [4]
PC
1:00 PM
SAUGEEN SHORES STORM
@ MITCHELL METEORS
TEEN RA [97]
NHLA
1:00 PM
ORANGEVILLE SKY BLUE
@ AURORA GOLDEN STARS
TONY A [3]
PBB
1:00 PM
NAPANEE CRUNCH
@ SMITH FALLS CUBS
ERIN [79]
NHLB
1:30 PM
AURORA GREEN
@ ORANGEVILLE GREY
TONY B [9]
NHLB
1:30 PM
MISSISSAUGA GOLDEN EAGLES
@ BRAMPTON RED ROCKETS
ALDER G [10]
PC
2:00 PM
RUSSELL COYOTES
@ LAMBETH LANCERS
TEEN RA [98]
AHLB
2:00 PM
ORANGEVILLE MCGREEN
@ TCDMHA REBELS - CHATSWORTH
ERIN [64]
AB
2:00 PM
BARRIE SHARKS
@ MOUNT FOREST RAMS
TONY A [40]
AHLB
2:00 PM
BARRIE PANTHERS
@ SAUGEEN SHORES STORM
ALDER R [63]
AHLA
2:30 PM
BARRIE GREEN GATORS
@ SUDBURY THUNDER
ALDER G [54]
AB
2:30 PM
GEORGINA GOLDEN HAWKS
@ NORTH YORK STORM
TONY B [41]
PHLA
3:00 PM
BARRIE WHITE
@ CLARINGTON FLAMES
ALDER R [107]
AB
3:00 PM
CALEDON COYOTES
@ BRAMPTON CANADETTES
ERIN [42]
BHL
3:00 PM
Orangeville Johnny's Pizza
@ Caledon Coyotes Burgundy
TEEN RA [137]
PHLA
3:00 PM
CALEDON AMSTEL
@ MISSISSAUGA CHIEFS WHITE
TONY A [106]
PHLB
3:30 PM
ORANGEVILLE ANIMAL HOSPITAL
@ MOUNT FOREST RAMS
TONY B [114]
PHLB
3:30 PM
MISISSAUGA CHIEFS GOLD
@ TCDMHA
ALDER G [113]
BB
4:00 PM
NIAGARA FALLS RAPIDS
@ GRAND RIVER MUSTANGS
ALDER R [123]
BB
4:00 PM
NORTH HALTON TWISTERS
@ ORANGEVILLE TIGERS
TEEN RA [124]
BHL
4:00 PM
Mississauga White #2
@ Barrie - Blue
ERIN [138]
BB
4:00 PM
ST. CATHARINES BROCK JR. BADGERS
@ ILDERTON JETS
TONY A [125]
NHLC
4:30 PM
CALEDON COYOTES BURGUNDY
@ AURORA PURPLE PANTHERS
ALDER G [15]
NHLD
4:30 PM
MISSISSAUGA WHITE WOLVES
@ AURORA TEAM RED
TONY B [21]
PBB
5:00 PM
AURORA PANTHERS
@ CLARINGTON FLAMES
TEEN RA [80]
BHL
5:00 PM
Orangeville Dairy Queen
@ Brampton - Navy
ERIN [139]
SBBA
5:00 PM
OWEN SOUND ICE HAWKS
@ ORANGEVILLE TIGERS
TONY A [159]
NHLC
5:00 PM
ORANGEVILLE ORANGE
@ OAKVILLE HORNETS BLUE HAWKS
ALDER R [16]
NHLD
5:30 PM
BARRIE ORANGE
@ BRAMPTON SKY BLUE
TONY B [22]
SHL
5:30 PM
GEORGETOWN RED
@ ORANGEVILLE BENDERS - ORANGE
ALDER G [172]
SBBA
6:00 PM
ENNISMORE EAGLES
@ CLEARVIEW ICE CATS
TONY A [160]
AHLA
6:00 PM
SUDBURY THUNDER
@ OWEN SOUND ICE HAWKS
ERIN [55]
PBB
6:00 PM
SMITH FALLS CUBS
@ ORANGEVILLE TIGERS
ALDER R [81]
PHLA
6:00 PM
MISSISSAUGA CHIEFS WHITE
@ CLARINGTON FLAMES
TEEN RA [108]
PBB
6:30 PM
NORTH YORK STORM
@ NAPANEE CRUNCH
ALDER G [82]
AHLB
6:30 PM
SAUGEEN SHORES STORM
@ CALEDON COYOTES BURGUNDY
TONY B [65]
SHL
7:00 PM
BRAMPTON
@ ORANGEVILLE - RED
ERIN [173]
BB
7:00 PM
ILDERTON JETS
@ NORTH HALTON TWISTERS
TEEN RA [126]
PBB
7:00 PM
COLD CREEK COMETS
@ GRAND RIVER MUSTANGS
TONY A [83]
BB
7:30 PM
ORANGEVILLE TIGERS
@ NIAGARA FALLS RAPIDS
ALDER G [127]
PC
7:30 PM
MITCHELL METEORS
@ RUSSELL COYOTES
TONY B [99]
PC
8:00 PM
LAMBETH LANCERS
@ SAUGEEN SHORES STORM
TONY A [100]
BB
8:00 PM
GRAND RIVER MUSTANGS
@ ST. CATHARINES BROCK JR. BADGERS
TEEN RA [128]
BHL
8:30 PM
Barrie - Blue
@ Orangeville Dairy Queen
ALDER R [140]
BHL
8:30 PM
Brampton - Navy
@ Orangeville Johnny's Pizza
ALDER G [141]
SBBB
8:30 PM
MISSISSAUGA CHIEFS
@ POINT EDWARD
TONY B [151]
SBBA
9:00 PM
ORANGEVILLE TIGERS
@ WATERLOO RAVENS
TONY A [161]
BHL
9:00 PM
Caledon Coyotes Burgundy
@ Mississauga White #2
TEEN RA [142]
SBBB
9:30 PM
WATERLOO RAVENS
@ TIMMINS VIPERS
ALDER R [152]
SBBA
9:30 PM
CLEARVIEW ICE CATS
@ OWEN SOUND ICE HAWKS
ALDER G [162]
SHL
9:30 PM
ORANGEVILLE BENDERS - ORANGE
@ ORANGEVILLE - BLUE
TONY B [174]
SHL
10:00 PM
ORANGEVILLE - RED
@ GEORGETOWN RED
TONY A [175]
NHLA
7:30 AM
BRAMPTON BULLDOGS NAVY BLUE
@ ORANGEVILLE SKY BLUE
TONY B [5]
NHLD
7:30 AM
BARRIE ORANGE
@ MISSISSAUGA WHITE WOLVES
ALDER G [23]
NHLB
8:00 AM
ORANGEVILLE GREY
@ BRAMPTON RED ROCKETS
ALDER R [11]
NHLC
8:00 AM
OAKVILLE HORNETS BLUE HAWKS
@ CALEDON COYOTES BURGUNDY
TONY A [17]
PBB
8:00 AM
GRAND RIVER MUSTANGS
@ NAPANEE CRUNCH
TEEN RA [84]
NHLA
8:30 AM
AURORA GOLDEN STARS
@ COLLINGWOOD LIGHTNING
TONY B [6]
NHLD
8:30 AM
AURORA TEAM RED
@ BRAMPTON SKY BLUE
ALDER G [24]
NHLC
9:00 AM
AURORA PURPLE PANTHERS
@ ORANGEVILLE ORANGE
TONY A [18]
NHLB
9:00 AM
AURORA GREEN
@ MISSISSAUGA GOLDEN EAGLES
ALDER R [12]
PBB
9:00 AM
SMITH FALLS CUBS
@ NORTH YORK STORM
TEEN RA [85]
AHLA
9:30 AM
SUDBURY THUNDER
@ ORANGEVILLE ORANGE
TONY B [56]
AHLB
9:30 AM
CALEDON COYOTES BURGUNDY
@ ORANGEVILLE MCGREEN
ALDER G [66]
PBB
10:00 AM
STONEY CREEK
@ COLD CREEK COMETS
TEEN RA [86]
PHLB
10:00 AM
MISISSAUGA CHIEFS GOLD
@ ORANGEVILLE ANIMAL HOSPITAL
ERIN [115]
AHLB
10:00 AM
TCDMHA REBELS - CHATSWORTH
@ SAUGEEN SHORES STORM
ALDER R [67]
AHLA
10:00 AM
CALEDON COYOTES BLACK
@ BARRIE GREEN GATORS
TONY A [57]
AB
10:30 AM
NORTH YORK STORM
@ BARRIE SHARKS
ALDER G [43]
AB
10:30 AM
BRAMPTON CANADETTES
@ GEORGINA GOLDEN HAWKS
TONY B [44]
AB
11:00 AM
MOUNT FOREST RAMS
@ CALEDON COYOTES
TONY A [45]
BHL
11:00 AM
Orangeville Johnny's Pizza
@ Barrie - Blue
TEEN RA [143]
PHLB
11:00 AM
TCDMHA
@ MOUNT FOREST RAMS
ERIN [116]
PHLA
11:30 AM
MISSISSAUGA CHIEFS WHITE
@ BARRIE WHITE
TONY B [109]
PC
11:30 AM
MITCHELL METEORS
@ LAMBETH LANCERS
ALDER G [101]
PHLA
12:00 PM
CLARINGTON FLAMES
@ CALEDON AMSTEL
TONY A [110]
PC
12:00 PM
SAUGEEN SHORES STORM
@ RUSSELL COYOTES
ALDER R [102]
BHL
12:00 PM
Mississauga White #2
@ Brampton - Navy
TEEN RA [144]
BB
12:30 PM
NORTH HALTON TWISTERS
@ GRAND RIVER MUSTANGS
TONY B [130]
BB
12:30 PM
NIAGARA FALLS RAPIDS
@ ILDERTON JETS
ALDER G [129]
BB
1:00 PM
ST. CATHARINES BROCK JR. BADGERS
@ ORANGEVILLE TIGERS
TONY A [131]
BHL
1:00 PM
Orangeville Dairy Queen
@ Caledon Coyotes Burgundy
TEEN RA [145]
ELIM
1:30 PM
4th Place Pool D
@ 3rd Place Pool B
TONY B [26]
ELIM
1:30 PM
4th Place Pool C
@ 3rd Place Pool A
ALDER G [25]
SBBB
2:00 PM
TIMMINS VIPERS
@ MISSISSAUGA CHIEFS
TEEN RA [153]
ELIM
2:00 PM
4th Place Pool A
@ 3rd Place Pool C
TONY A [27]
SBBA
2:00 PM
WATERLOO RAVENS
@ ENNISMORE EAGLES
ERIN [163]
ELIM
2:30 PM
2nd Place Pool A
@ 1st Place Pool C
TONY B [29]
ELIM
2:30 PM
2nd Place Pool B
@ 1st Place Pool D
ALDER G [30]
ELIM
3:00 PM
2nd Place Pool C
@ 1st Place Pool A
TONY A [31]
SBBB
3:00 PM
POINT EDWARD
@ WATERLOO RAVENS
TEEN RA [154]
SBBA
3:00 PM
ORANGEVILLE TIGERS
@ CLEARVIEW ICE CATS
ERIN [164]
AHLA
3:30 PM
CALEDON COYOTES BLACK
@ SUDBURY THUNDER
ALDER G [58]
AHLA
3:30 PM
OWEN SOUND ICE HAWKS
@ BARRIE GREEN GATORS
TONY B [59]
AHLB
4:00 PM
CALEDON COYOTES BURGUNDY
@ BARRIE PANTHERS
TONY A [68]
SHL
4:00 PM
ORANGEVILLE - BLUE
@ GEORGETOWN RED
TEEN RA [177]
ELIM
4:00 PM
2nd Place Pool D
@ 1st Place Pool B
ALDER R [32]
SHL
4:00 PM
BRAMPTON
@ ORANGEVILLE BENDERS - ORANGE
ERIN [176]
AHLB
4:30 PM
SAUGEEN SHORES STORM
@ ORANGEVILLE MCGREEN
ALDER G [69]
PBB
4:30 PM
STONEY CREEK
@ SMITH FALLS CUBS
TONY B [87]
PBB
5:00 PM
NAPANEE CRUNCH
@ CLARINGTON FLAMES
TONY A [88]
ELIM
5:00 PM
4th Place Pool B
@ 3rd Place Pool D
ALDER R [28]
BHL
5:30 PM
6th Place
@ 5th Place
TEEN RA [146]
ELIM
5:30 PM
4th Pool B
@ 3rd Pool A
ALDER G [117]
ELIM
5:30 PM
4th Pool A
@ 3rd Pool B
TONY B [118]
ELIM
6:00 PM
4th Place
@ 1st Place
ALDER R [147]
AB
6:00 PM
6th Place
@ 5th Place
ERIN [46]
PBB
6:00 PM
NORTH YORK STORM
@ COLD CREEK COMETS
TONY A [89]
ELIM
6:30 PM
3rd Place
@ 2nd Place
ALDER G [148]
ELIM
6:30 PM
4th Place
@ 1st Place
TONY B [133]
AHLA
6:30 PM
ORANGEVILLE ORANGE
@ OWEN SOUND ICE HAWKS
TEEN RA [60]
ELIM
7:00 PM
2nd Place
@ 1st Place
ALDER R [104]
ELIM
7:00 PM
3rd Place
@ 2nd Place
TONY A [134]
AHLB
7:00 PM
BARRIE PANTHERS
@ TCDMHA REBELS - CHATSWORTH
ERIN [70]
SBBA
7:30 PM
OWEN SOUND ICE HAWKS
@ ENNISMORE EAGLES
TEEN RA [165]
ELIM
7:30 PM
4th Place
@ 3rd Place
TONY B [103]
PBB
7:30 PM
ORANGEVILLE TIGERS
@ STONEY CREEK
ALDER G [90]
SBBA
8:00 PM
CLEARVIEW ICE CATS
@ WATERLOO RAVENS
ERIN [166]
SBBB
8:00 PM
TIMMINS VIPERS
@ POINT EDWARD
TONY A [155]
BB
8:15 PM
6th Place
@ 5th Place
ALDER R [132]
PBB
8:30 PM
CLARINGTON FLAMES
@ GRAND RIVER MUSTANGS
ALDER G [91]
SHL
8:30 PM
ORANGEVILLE BENDERS - ORANGE
@ ORANGEVILLE - RED
TONY B [178]
SHL
9:15 PM
GEORGETOWN RED
@ BRAMPTON
TONY A [179]
SBBB
9:15 PM
WATERLOO RAVENS
@ MISSISSAUGA CHIEFS
ALDER R [156]
Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 31Feb 01Feb 02
SBBA
8:00 AM
ENNISMORE EAGLES
@ ORANGEVILLE TIGERS
TEEN RA [167]
SHL
8:00 AM
ORANGEVILLE - BLUE
@ BRAMPTON
ALDER R [180]
PBB
8:00 AM
COLD CREEK COMETS
@ AURORA PANTHERS
TONY A [92]
ELIM
8:30 AM
Winner Game #31
@ Winner Game #32
TONY B [34]
ELIM
8:30 AM
Winner Game #29
@ Winner Game #30
ALDER G [33]
ELIM
9:00 AM
2nd Pool B
@ 1st Pool A
TONY A [119]
ELIM
9:00 AM
4th Place
@ 1st Place
ERIN [47]
ELIM
9:00 AM
2nd Pool A
@ 1st Pool B
ALDER R [120]
SBBA
9:15 AM
WATERLOO RAVENS
@ OWEN SOUND ICE HAWKS
TEEN RA [168]
ELIM
9:30 AM
2nd Pool B
@ 1st Pool A
ALDER G [71]
ELIM
9:30 AM
2nd Pool A
@ 1st Pool B
TONY B [72]
ELIM
10:00 AM
3rd Place
@ 2nd Place
ERIN [48]
ELIM
10:00 AM
Winner Game #134
@ Winner Game #133
ALDER R [136]
ELIM
10:00 AM
Winner Game #148
@ Winner Game #147
TONY A [150]
ELIM
10:30 AM
Loser Game #147
@ Loser Game #148
TEEN RA [149]
ELIM
10:30 AM
1st Place
@ 2nd Place
ALDER G [158]
ELIM
11:15 AM
1st Place
@ 2nd Place
ALDER R [182]
ELIM
11:15 AM
4th Place Overall
@ 1st Place Overall
TONY A [93]
ELIM
11:15 AM
3rd Place
@ 4th Place
ERIN [157]
ELIM
11:30 AM
3rd Place Overall
@ 2nd Place Overall
TONY B [94]
ELIM
11:30 AM
3rd Place
@ 4th Place
TEEN RA [181]
ELIM
11:45 AM
Winner Game #34
@ Winner Game #33
ALDER G [36]
ELIM
12:15 PM
1st Place
@ 2nd Place
TONY A [170]
ELIM
12:30 PM
3rd Place
@ 4th Place
ERIN [169]
ELIM
12:30 PM
Loser Game #133
@ Loser Game #134
TEEN RA [135]
ELIM
12:30 PM
Loser Game #71
@ Loser Game #72
TONY B [73]
ELIM
12:30 PM
Loser Game #33
@ Loser Game #34
ALDER R [35]
ELIM
1:00 PM
Loser Game #119
@ Loser Game #120
ALDER G [121]
ELIM
1:30 PM
Winner Game #72
@ Winner Game #71
TONY A [74]
ELIM
1:45 PM
Winner Game #120
@ Winner Game #119
ALDER R [122]
ELIM
2:15 PM
Loser Game #47
@ Loser Game #48
ALDER G [49]
ELIM
2:45 PM
Winner Game #48
@ Winner Game #47
TONY A [50]
ELIM
3:00 PM
Winner Game #94
@ Winner Game #93
ALDER R [96]
ELIM
3:30 PM
Loser Game #93
@ Loser Game #94
ALDER G [95]
Feb 03Feb 04Feb 05Feb 06Feb 07Feb 08Feb 09
Printed from orangevilletigers.com on Wednesday, January 23, 2019 at 7:29 PM